Zvýrazněno

Provoz školy o letních prázdninách

Máme za sebou školní rok 2021/22. Moc děkujeme všem kolegům, studentům, přátelům školy za první doběhnutý školní rok po třech letech. Bylo to náročné opět sedět v lavicích a být spolu. Hezky si odpočiňte.

Školní kancelář bude otevřena do středy 6. července tedy i v době státních svátků od 8 do 16 hodin. Můžete si vyzvednout vysvědčení, vzít osobní věci ze skříněk, pokud jste tak ještě neučinili. Školní kancelář bude následně otevřena v pondělí 22. srpna opět od 8 do 16 hodin. V nutných případech je možné mimo tuto dobu kontaktovat školníka Zdeňka Buchala na tel. čísle 777 222 094.


Na Malé Skále ale za to na velkém kopci

Se třídou 2.C jsme vyrazili na výlet na chatu Kopanina, která se nachází v krásné přírodě u Malé Skály. Na to, že jsme tam byli krátce, jsme toho stihli hodně! Kromě různých aktivit, včetně dlouho slibované bojovky, kterou nám připravil pan učitel Merta s paní učitelkou Borýskovou, jsme jeli na raftech, koupali jsme se, půjčili jsme si koloběžky, lezli na rozhlednu, hrad, chodili pěšky, jeli vlakem, a protože bylo teplo, výlet se neobešel i bez pár zastávek na zmrzku!… více


4.B na cestách necestách

4.B se rozhodla odjet na třídenní výlet mimo Prahu. Pro tento pobyt si zvolila krásné, čisté a bezpečné město Děčín. Ubytování bylo jedinečné: v děčínské přírodě pod úchvatným dálničním mostem, společně s místními kolotočáři. První den jsme navštívili místní zoo. Počasí se nám sice nevydařilo, ale veverky a divočáci byli fakt nádherní. … více


Naši v Hamburku

17. června brzy ráno jsme se vydali tam, kde se vlévá do moře řeka, která pramení kousek od naší nejvyšší hory. Cestou jsme s chladnou hlavou vyřešili problém  půlhodinového zpoždění vlaku Praha – Berlín. Ano, navazující spoj nepočkal, takže jsme vzali za vděk hned dalším, na nějž jsme však neměli místenky.

… více


Den druhých jazyků

den, kdy jsme cestovali po Francii, Španělsku a Německu. Zabrousili jsme do historie, poznávali slavné osobnosti a vynálezy, toulali se po krajinách a známých i neznámých místech těchto zemí. Někteří z nás se s radostí vrhli do víru tance a někdo pro radost všech zazpíval. Po náročném výkonu jsme se občerstvili v kavárně a ochutnali typická jídla. A kdo chtěl, nechal se zvěčnit ve fotokoutku. Byl to krásný den a my doufáme, že si ho brzy zopakujeme.