UPOZORNĚNÍ o změně organizace dne otevřených dveří 29. listopadu

Vážení zájemci o studium, kteří chcete přijít v pondělí 29. listopadu na den otevřených dveří,

vzhledem k překotnému vývoji v posledních dnech, kdy situace v nemocnicích není ideální, Vás žádáme o následující:

  • vyšlete ideálně jen jednoho zástupce za rodinu, ať už jde o rodiče nebo dítě
  • při příchodu předložte platné potvrzení o očkování, o prodělání nemoci, či platný PCR test na Covid-19
  • po celou dobu pobytu ve škole mějte nasazené respirátory

Pro ty, co se nemohou zúčastnit, připravíme možnost online připojení do jedné z učeben. V případě zájmu pište váš kontaktní email na adresu ivana.gresakova@gevo.cz do pondělních 14:00. Následně Vám v odpoledních hodinách zašleme odkaz na online setkání.


Příběhy bezpráví 2021

Sedmnáct let listopad co listopad zprostředkováváme našim studentům příběhy z doby před listopadem 1989.

Setkání je součástí už tradičního projektu Měsíc filmu na školách. Do seznamu zajímavých jmen, z nichž jmenujme na tomto místě pilota RAF plukovníka Jana Wienera, hokejistu Augustin Bubníka, signatářku Charty Jiřinu Šiklovou, hudebníka Michaela Kocába, filosofa Daniela Kroupu či vědce Ivana M. Havla jsme i letos chtěli přidat další zvučné jméno, ale epidemiologická situace kolem nás to neumožnila. Přesto jsme se nevzdali a uspořádali v úterý 23. listopadu setkání s hostem.… více


Německý workshop

Ve středu proběhl mini workshop německého jazyka. Studenti v rámci speciálního bloku probírali reálie Německa z dob končící studené války. Bavili se o rozdělení země, o podobách pokusů o útěk z Východního do Západního Německa, o realitě 70. a 80. let u našich severozápadních sousedů. Součástí workshopu byly i ukázky z filmu Ballon.


POZOR – změna organizace třídních schůzek

Vážení rodiče,

na základě současného vývoje rozhodl ředitel školy o konání třídních schůzek online formou v úterý 30. listopadu. Od 16:30 se bude možné zapisovat na individuální konzultace do sdíleného dotazníku, který Vám bude zaslán na emailové adresy. Od 18:00 pak bude setkání celé třídy. Pozvánku na toto setkání Vám zašle třídní učitel vašich dětí. Děkujeme za pochopení.


17. NOC cup je za námi

Středeční večer a noc patřily tradičnímu orientačnímu závodu dvojic NOC cupu, který letos slavil sladkých sedmnáct let. Po loňském „online“ závodu jsme se opět vrátili ke klasické „offline“ verzi. Důkazem toho, že loňské motto „NOC cup nezastaví ani koronavirus“ je stále platné, budiž i letošní historický rekord 48 startujících dvojic. Počasí nám vyšlo, hodně dvojic přišlo a nikdo se neztratil. … více