Certifikáty

The International Baccalaureate Diploma Programme  

Škola je zařazená do celosvětové sítě škol umožňující studovat

https://www.ibo.org/programmes/diploma-programme/

Fakultní škola PedF UK

Gymnázium Evolution Jižní Město je od roku 2013 fakultní školou PedF UK.
více na stránkách Pedagogické fakulty


Profil absolventa

Rozvíjíme osobnosti

Naším cílem není, aby každý uměl všechno. Snažíme se naopak podporovat individualitu každého studenta, respektovat jeho osobnost a podpořit jeho vlastní cestu k dalšímu vzdělání i profesi. 

Výuka v angličtině

Nabízíme rozšířenou výuku předmětů v angličtině. Díky tomu jsou naši studenti skvěle jazykově vybavení, umí v daném jazyce vést diskuzi, argumentovat, prezentovat své názory. Cizí jazyk je přirozenou součástí jejich každodenního života.

Učíme hledat souvislosti

Studenty učíme myslet. Pracovat s informacemi. Ověřovat zdroje. Vidět svět takový, jaký je. V souvislostech.


Naši absolventi

Malá budova plná Inspirativních lidí. Prostředí kam jsem se těšil na předměty které jsme spoluvytvářeli. Zapálení učitelé, osobnosti, kteří to nevzdali i přes naše bouřící hormony, dislexografie a věčně rozptýlenou pozornost. Místo, které svým respektem k člověku i poznani převyšuje cokoli jiného, co jsem ve světě poznal. 

Mgr. Eva Machová, Ph.D
Bioložka a neurovědkyně, působí také jako rozvojová pracovnice, truhlářka a specialistka na bambus, lektorka, tvůrkyně uúměleckých razítek, zakladatelka školy dovedností a řemesel Takuara. Pracuje mimo jiné jako koordinátorka v organizaci Surya z.s.

Ing. Jan Tilinger, Ph.D.
Stavební inženýr, založil ICWD, mezinárodní centrum rozvojových projektů na ČVUT. Navrhl architektonický projekt Sluneční školy v Kargyaku v indickém HimálajiNepálu. Předsedá organizaci Surya z.s. Působí také jako novinář, rozvojový pracovník, truhlář, stavební auditor, pedagog, fotograf, kejklíř, cestovatel. Před 11 lety postavil školu z přírodních materiálů v indické Himálaji v Kašmíru a stále ji provozuje. Na ČVUT vyučuje, jak pracovat v klimaticky, ekonomicky a kulturně odlišných oblastech. Nejvíce ho zajímá téma práce s přírodními materiály v kombinaci s moderním přístupem.