Říjen 2023 na GEVO JM

Říjen 2023 na GEVO JM

Studenti 3.B šestiletého studia strávili několik dní na tradičním ekokurzu na osvědčené farmě v Zašovicích. Naučili se vyrábět sýry, máslo, starali se o zvířata na statku, postavili ohradu a  zkusili si celodenní práci na venkově. Více o jejich pobytu si můžete přečíst v článku na našem webu.

Již 7. ročník školního závodu GEVO Triatlon uspořádali naši tělocvikáři pro studenty a učitele GEVO JM a GEVO S, absolventy a přátele školy. Účastníci se mohli zapojit jednotlivě / ve dvojicích / ve trojicích a závodit v plavání na 400 metrů v bazénu a o pár dní později v jízdě na kole na 15 km a/nebo běhu na 5 km v Milíčovském lese. Za pěkného počasí letos padl rekord závodu, kdy nejrychlejší čas se přiblížil k 51 minutám.

S podporou Městské části Praha 11 a pod odborným vedením policistů nacvičovali učitelé a studenti policejní poplach a evakuaci školy. Zhruba půlka školy si tak mohla zkusit, co snad nikdy nezažijí. Veliké díky patří všem figurantům z řad našich studentů a učitelů. Druhá půlka školy vyrazila za poznáním do různých částí Prahy nebo měli výuku na GEVO Sázavská. Studenti s učiteli tak byli v Národním muzeu na Věstonické venuši, v Obecním domě na výstavě o Muchovi nebo na prohlídce Černého Prahy.

Ve škole proběhly nové projekty a akce pro studenty: studenti mohli podpořit pacientky s rakovinou prsu tak, že se v růžovém vyfotili s paní profesorkou Janou Forst, která o nemoci ví své. Pan profesor Václav Votruba uspořádal pro studenty a učitele závod s handicapem, aby si všichni mohli zkusit, jaké je to být nechodícím. 

Třídy 5.AB strávily celý den v Národní technické knihovně, a to v rámci příprav na psaní ročníkové práce.  V rámci programu DofE absolvovalo několik studentů podzimní víkendovou expedici. Pod vedením Nicoly Vopatové poznali krásy Táborska a jeho okolí se zaměřením na historické památky.

A poslední den v říjnu uspořádali sami studenti soutěž o nejlepší halloweenskou masku. Při výtvarné výchově s paní profesorkou Alenou Andrýsovou vyzdobili školu, aby se líbila novým uchazečům, kteří se k nám přišli podívat na Den otevřených dveří.