Listopad 2023 na GEVO JM

Největší celoškolní akcí měsíce listopadu byl Noc Cup - večerní orientační běh dvojic Milíčovským lesem za svitu Měsíce a čelovek. Devatenáctého ročníku nočního běhu se zúčastnilo rekordních 78 dvojic studentů a učitelů nejen z GEVO Jižní Město, ale i z GEVO Sázavská. 

Akci Příběhy bezpráví připravuje pro studenty 5.ročníku  již mnoho let pan učitel Martin Formánek, letos přišel za našimi studenty disident František Čuňas Stárek. Studenti IB1, IB2, 5.A, 5.B, 3.C, 6.A, 6.B a 4.C se mohli zúčastnit Besedy o studiu na univerzitách v zahraničí. Studenti 4.A a 4.B měli možnost stínovat studenty IB1, aby se dozvěděli jak probíhá a co obnáší IB DP studium.

Naše školy dostala prestižní nabídku podílet se na živém vysílání pořadu Fokus Václava Moravce na ČT24. Natáčení s našimi studenty v publiku proběhlo v úterý 14. listopadu v Národním technickém muzeu a tématem byla Klimatická naděje. Do Národní technické knihovny vyrazily 3.C a IB1 pod vedením zkušených učitelů a naší knihovnice.  Třídy 4.A a 4.B se na jedno dopoledne přesunuli dělat pokusy na Matematicko-fyzikální fakultu UK.

Od listopadu je pro studenty k dispozici Studovna - Study Hall, kterou lze využít k dopsání testů a náhradních testů. A každý čtvrtek je v učebně 4.B Otevřený prostor pro všechny studenty, kteří si chtějí jen tak popovídat o aktuálních a někdy nelehkých tématech a otázkách psychického zdraví. 

Vedení školy a naši studenti prezentovali školu na veletrhu středních škol Schola Pragensis. Na náš stánek přišlo letos opravdu hodně návštěvníků  a na nedělním dni otevřených dveří rodiče zájemců o studium zcela zaplnili tři třídy, žákům 7. a 9. tříd se zatím věnovali naši studenti během prohlídky školy. Další dny otevřených dveří budou po Novém roce.

Začaly velké přípravy na náš tradiční GEVO vánoční koncert, který bude ve čtvrtek 21.12.2023 od 9:00 ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Korunní 60, Praha 2. Kdo se chce předvánočně naladit, může si i dnes připomenout kliknutím  GEVO vánoční koncerty .