Noc Cup 2023

NOC cup 2023 je za námi!

Ve středu 8. listopadu ve večerních hodinách proběhl 19. ročník tradičního orientačního běhu dvojic NOC cup. Start a cíl ve škole, běh v blízkém Miličovském lese .

Letošní ročník se zapsal do dějin hned několika věcmi. Zaprvé se na start postavilo neuvěřitelných 78 dvojic, takže se jednalo opět o historicky nejnašlapanější ročník soutěže. Dále byly na trase dvě pohybující se kontroly, které se respektujíce princip neurčitosti pohybovaly kdekoliv v rámci svého vymezeného prostoru. Také se letos naposledy běžela kategorie ELITE, jejíž název prý zní moc profesionálně, a tudíž odrazuje některé zájemce. Příští rok se tedy stejná kategorie poběží pod označením „ADVENTURE“, aby naopak přitáhla všechny hledače ještě většího dobrodružství. V neposlední řade nám neskutečně přálo počasí, takže se celá akce konala v kulisách tmavého lesa a hvězdné oblohy.

Někteří zaběhli neuvěřitelné časy, někteří překonali sami sebe a všichni se, věříme, dobře pobavili a užili si pohyb na čerstvém vzduchu. Rád bych vypíchnul bojového ducha a vynalézavost dvojice „Enet“, která se nenechala odradit faktem, že hned na začátku ztratila záznamovou kartu a vyřešila to pohotově tím, že kontroly razila do mapy a fixou jim přiřazovala čísla. Aby toho nebylo málo, po čase ztratila i tu fixu, ale opět se nevzdala a od jiných účastníků v lese sehnala jinou fixu, a i přes tuto nepřízeň okolností do cíle dorazila včas .

Účast byla obrovská, atmosféra příjemná, zážitky intenzivní. Kdo nezažil, nechť si alespoň nechá vyprávět :-).

Děkujeme všem, díky nimž má NOC cup tak příjemný náboj (což jsou všichni lidé na startu) a těšíme se na další ročník. Kdo by se nemohl dočkat, tak již 15. května nás čeká šestý ročník DEN cupu :‑)!

Za tým organizátorů

Ladislav Merta