Únor 2024 na GEVO JM

Únor  2024 na GEVO JM

Druhé pololetí školního roku 2023/24 začalo spuštěním přihlašování na velké zahraniční výjezdy, které i letos plánují naši zkušení kantoři na výjezdový týden v posledním týdnu června 2024. Studenti se mohou těšit na poznávací pobyt v Barceloně, Japonsku, Skotsku, na sjezd řek Balkánu, k Bodamskému jezeru a další výjezdy a exkurze po Čechách a Praze, které se připravují.

Únor je na našem gymnáziu měsícem příprav na největší společenskou událost v životě školy: 28. maturitní ples GEVO JM v Lucerně v sobotu 2. března 2024. V únoru studentský Plesový výbor dolaďoval poslední organizační záležitosti. Třídy 1.A., 1.B a 1.C trénovaly o hodinách tělesné výchovy svůj slavnostní nástup a stužkování, maturanti tříd 6.A, 6.B, 4.C a IB a učitelé nacvičovali s velkým úsilím nástup na stužkování, předtančení a půlnoční překvapení.

V průběhu ledna a února proběhlo školní kolo Biologické olympiády pro kategorie A, B a C. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 23 studentů z 8 tříd šesti i čtyřletého studia. Potěšující je nejen vysoký počet přihlášených, ale především fakt, že 11 účastníků se stalo úspěšnými řešiteli náročných zadání. Výsledkové listiny byly předány organizátorům a studenti postupující do okresního a krajského kola se mohou již připravovat na pokračování soutěže. A my jim držíme palce.

3. ročník SWAPu letos  připravila skupina studentek pro celou školu na 14. února, den svatého Valentýna. Studenti IB studia na stejný den připravili happening s prodejem dobrot a valentýnek. Studenti a učitelé nashromáždili nepoužívané, ale stále použitelné  věci a oblečení a uspořádali .módní přehlídku z donesených outfitů, do které se v roli modelek zapojilo několik kantorek a kantorů. Dali jsme tak nepoužívaným věcem nový život a výtěžek z obou akcí (8 009 Kč!) studenti věnovali organizaci Člověk v tísni a oblečení donesli do charitativního obchodu nadaci Moment.

Ve středu 21.února proběhla po vyučování slavnostní vernisáž IB Visual Arts.  Návštěvníci si prohlédli umělecká díla našich IB studentů s komentovanou prohlídkou,  hudbou a lehkým občerstvením. Tento rok byl ve znamení rekordního počtu vystavovatelů.

Hodiny tělocviku si studenti  v únoru zpestřili  a rozšířili o bruslení v areálu ledových sportů Ice Arena, který byl nedávno otevřen v těsném sousedství naší školy.