Prosinec 2023 na GEVO JM

Prosinec 2023 na GEVO JM

Poslední měsíc roku 2023 a adventní čas jsme zahájili odpoledním zdobením vánočního stromu na školní zahradě a kdo chtěl, mohl se ohřát u ohně a opéct si něco dobrého. 

Výběr studentů reprezentoval školu na překladatelské soutěži, dále také na meziškolních turnajích ve floorbalu a basketbalu. A v učebnách v Budečské ulici proběhl šachový GEVO turnaj.

Další ročník Maratonu psaní dopisů letos zorganizoval Studentský parlament společně s Magdalenou Eliášovou ze 4.C Tato mezinárodní lidskoprávní akce na podporu nespravedlivě vězněných po celém světě má na GEVO mnohaletou tradici.

Letošní Projektové dny v předvánočním týdnu jsme věnovali přípravám na náš nový školní muzikál  o Janu Amosovi Komenském. Studenti si předem vybrali z pestré nabídky a bez ohledu na ročník, který zrovna studují, spolupracovali na přípravách muzikálu.. Mimo jiné studenti vymysleli a nacvičili Vánoční koncert, vyráběli kostýmy, plakáty a upoutávky na muzikál, fotografie a videa. 

Ve čtvrtek 21. prosince se pak  všichni studenti a učitelé sešli na Vánočním koncertě GEVO ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Korunní 60. Koncert byl první ochutnávkou z připravovaného muzikálu, který se bude  hrát v divadle Na Fidlovačce v lednu 2025. Náš pátý pátý autorský muzikál chceme posunout zase o kousek dál a podařilo se nám  navázat spolupráci  s hudebním profesionálem Danem Bártou a jeho kapelu. Ze záznamu si koncert můžete pustit i vy zde.

Va závěr koncertu poděkoval ředitel Tomáš Mikeska sboru studentů a učitelů a dirigentce Lence Vášátkové a popřál všem spokojené Vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2024.