Orientační běh DEN cup 2024

DEN cup 2024 ovládla nejrychlejší dvojice!

S radostí oznamujeme, že letošní DEN cup již zná své vítěze. Jsou jimi Štěpán Dvořák a Matěj Marian – gratulujeme! Letošní ročník závodu se ukázal být velmi náročný a boj o vítězství byl velmi těsný – vítězná dvojice vyhrála rovněž kategorii „nejlepší běžci“, měla však o jeden bod méně než druhá dvojice, která však zase o 52 sekund nestihla časový limit, a o svůj „vítězný bod“ tak přišla. Bylo to intenzivní a napínavé!

Letošní ročník závodu se již tradičně zapsal do historie, a to hned několika věcmi – na start závodu se postavilo (a závod dokončilo) neskutečných 38 dvojic! Letos poprvé v historii závodu zvítězila nejrychlejší dvojice. Podtitul DEN cupu tudíž budeme muset doplnit o nové slůvko – „denní orientační závod dvojic, ve kterém NUTNĚ nevyhrává nejrychlejší“.

V tomto roce nás závodem provázelo heslo „škola hrou“ pedagogického velikána Jana Amose Komenského. Poznali jste píseň vycinkanou na zvonkohru? Dorazili jste až do cíle fáborkované? Užili jste si hru na schovávanou s kleštěmi na kontrole 1? Odhalili jste chyták v číslech parkovacích míst? Zjistili jste zprávu zakódovanou ve znakové abecedě? Pokud víte, jak tyto otázky souvisejí s Den cupem 2024, nejspíše jste ho zažili a jistě vás to nějakým způsobem obohatilo a třeba i pobavilo. Jestliže vás tyto otázky zaujaly v kontextu hledání kontrol v lese, ale úplně nevíte, co to má vlastně znamenat, nejspíše je načase dát si účast na DEN cupu na svůj bucket list 😊. Kdo to nezažije, nemá o čem vyprávět 😊!

Mockrát zde děkuji všem zúčastněným – organizátorům i účastníkům a těším se na příští rok, kdy nás čeká již 7. ročník DEN cupu, který by mohl být poměrně výrazně netradiční např. faktem, že kontroly by nebyly příliš ukryté … Uvidíme, zda se tento již asi tříletý záměr podaří v roce 2025 zrealizovat…

Za organizátory

Ladislav Merta