GEVO SWAP

Gevo swap má svoji podobu už i na Sázavské!  Ačkoliv toto není nic nového pro studenty Jižního Města, kteří tuto záležitost provozují již 3. rokem. Mnozí pravděpodobně o tomto ale ještě mnoho neznají, pojďme si tedy říct něco o swapu.

Co to je ten Gevo swap?

Stručně řečeno, jedná se o výměnu nepoužívaných ale užitečných věcí za jiné. Řekněme že máte doma něco co už nepoužíváte, třeba tričko co je vám malé nebo knihu kterou už jste dočetli. Tyto předměty můžete s sebou vzít a vyměnit je s jinými lidmi, kterým třeba vaše tričko padne, a za vaše tričko dostanete třeba prima penál.

Proč se zajímat o swap?

Krom toho že vám uvolní doma místo a dostanete za to něco prima nazpátek, podpoříte tím také svět kolem vás. Místo toho aby se tyto věci vyhodily, dají se znovu použít a šetří se tím tak příroda. Plus, lidem kolem se tyto věci mohou hodit, a zbytek těchto věcí se poté rozdá na charity

Kdy bude swap a co mohu nosit?

22. 2. se bude konat první swap na Sázavské v učebně hudebky. Můžete s sebou přinést použitelné oblečení, knihy, učebnice, menší elektroniku, a spoustu dalšího, avšak platí oficiální zákaz nošení ledic. Je zvýšená odměna za přinesení deskových her, které by se uložily na Sázavské a byly by studentům k dispozici. Za to co přinesete dostanete body, a v hodnotě těchto bodů si můžete odnést cokoliv co vám přijde zajímavé! Maximální počet bodů co můžete získat a utratit je 20, aby se nenahromadila příliš velká hromada věcí. Tabulku s hodnotami věcí si můžete prohlédnout níže. Sběr se bude konat od 12.2. - 21.2. naproti sekretariátu školy.

Ani jeden kus nepřijde nazmar, zbytky si můžete buďto odnést volně domů, nebo se rozdají na různé charity. Přijďte tedy na swap a udělejte sobě i někomu jinému radost!

Martin Málek 1.IB S 
martin.malek@gevo.cz