Charitativní běh pro želvy

Milí studenti, vážení profesoři a přátelé školy, 

rádi bychom Vás pozvali na Charitativní běh pro mořské želvy.

Celá akce spočívá v běhání kilometrových okruhů v Riegrových sadech, přičemž se za každé jedno kolo vybere určitá částka na ochranu mořských želv. Tedy každé kolo se počítá! Následně bude vybraná částka odeslána na transparentní účet organizace pro ochranu mořských želv. Dle částky se vybere počet želvích snůšek a jejich záchranářů, které jsme podpořili.

Chráníme Mořské Želvy je nezisková organizace založená v České republice Mgr. Hanou V. Svobodovou. Jejich cílem je přímo chránit mořské želvy na sedmi místech jejich líhnišť v Asii. Jedná se o pláže na Srí Lance a v Indonésii. Na těchto místech aktivně dobrovolníci z ČR a tamní obyvatelé chrání líhniště před pytláky. Zároveň se také tato organizace stará o vzdělávání obyvatel v oblasti jiných možností výdělku, než je pytlačení na želvích vejcích. Více se dočtete na jejich webové stránce na tomto odkazu: https://www.morskezelvy.cz/

Na začátku akce promluví zakladatelka organizace Chráníme Mořské Želvy, Mgr. Hana Svobodová a běh také odstartuje. Běh bude trvat přesně 1 hodinu a očekávaná délka celé akce je cca hodina a půl. Výsledky poté obratem zveřejníme a nejlepší běžci se mohou těšit na diplomy.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:
Den konání: 20.5.2024
Místo konání: Riegrovy sady (start na souřadnicích 50.08040922181647,14.442223770769775)
Začátek akce: 10:00
Sociální sítě akce: Instagram @beh.pro.zelvy.gevo.2024
Přihláška: vyplňuje se pouze nezávazná přihláška, kterou sledujeme přibližný počet účastníků. Pokud ji ovšem nestihnete vyplnit, nic se neděje. Formulář najdete na tomto odkazu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4nbGehMnBD1fi1TYp4AI91zeSQZAmTO3mNNXgdae8B1Ncdw/viewform
S sebou: pití, které si budete moct nechat u startu a hydratovat se během konání akce. Pokud máte jakékoliv zdravotní pomůcky, které budete potřebovat, vezměte si je též. Pro všechny případy budou na akci přítomní zdravotníci.

Na akci můžete vzít i Vaše blízké a přátele, ovšem pokud nejsou studenti či kantoři Gymnázia Evolution, platí vstupné 50kč. Moc rádi je na akci také uvítáme. Od všech účastníků také přijímáme dobrovolné příspěvky o libovolné částce. Celý výdělek bude putovat přímo vybrané organizaci.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na následující email: monika.marianova@gevo.cz