Červen 2023 na GEVO JM

Červen rozhodně není jen měsícem uzavírání klasifikace, ale mnoho akcí proběhne právě v červnu. Na začátku června jsme se stejně jako v jiných letech velmi důstojně rozloučili s našimi maturanty, kteří obdrželi maturitní vysvědčení na Novoměstské radnici. Nejstaršími studenty se tak na škole stali studenti předmaturitního ročníku, kteří uspořádali tradiční závěrečnou slavnost Zlatého Terera ve velmi příjemném prostředí klubu na Vinohradech. Blahopřejeme všem oceněným učitelům a studentům!

Z velkých společných akcí proběhl GEVO sportovní den v areálu na Mikulce, kde studenti a učitelé GEVO Jižní Město a GEVO Sázavská sportovně zápolili ve fotbale, plážovém volejbalu, přehazované, štafetovém běhu, petanque a šachu. Pozvali jsme i dobrovolné hasiče, kteří se postarali o příjemné schlazení sportovního dne.

Hlavní organizační nápor však přišel až v samém závěru školního roku. Před cca 10 lety to vypadalo, že výjezdový týden budeme muset zrušit pro malý zájem. V průběhu let se podařilo vymyslet, naplánovat takové aktivity, které si své zájemce našly. Po mnoho letech se naplnilo pět zahraničních zájezdů. Dva kurzy byly sportovní - přechod hřebene Nízkých Tater a surfy a mořské kajaky v Chorvatsku. Tři výjezdy byly poznávací - letecky do galerií New Yorku a autobusy do Francie a Belgie. Kromě těchto velkých zájezdů jsme uspořádali i menší v domácím prostředí. Putovali jsme na kolech jižními Čechami a Českou Kanadou, s batohy na zádech jsme prošli velkou část Šumavy, v Praze jsme dobyli všechny její zeměpisné póly, v pražských parcích jsme se věnovali literatuře a ve škole proběhly líté souboje v rámci nejen deskových her. 

Poslední červnový den jsme se rozloučili takřka se všemi studenty. Výsledky zkoušek IBDP jsou vždy známy až na začátku července, a tak jsme mohli 6. července prohlásit školní rok 2022/23 za uzavřený. Byl to rok velmi pestrý. Celý rok jsme si připomínali 30. narozeniny školy. Pokud si chcete připomenout náš výroční GEVO koncert, nebojte se opět pustit záznam koncertu učitelské kapely.

Děkujeme všem za přízeň v letošním školním roce a těšíme se již na ten další, co nám přinese. Krásné léto!