Březen 2024 na GEVO JM

V sobotu 2. března 2024 proběhl již 28. maturitní ples našeho gymnázia a ples byl opět krásný: plno tanečních vystoupení studentů i učitelů, zaplněný parket během tanečních sérií, tiskové plesové materiály, filmový trailer (všechna videa z plesu si můžete znovu prohlédnout). Obrovské poděkování zaslouží celý studentský plesový výbor v čele s Veronikou Wildovou, třídní učitelé a paní profesorka Lenka Vašátková, která jako každý rok dirigovala plesový výbor, předtančení učitelů a celý večer také její orchestr Back Side Big Band. Moc děkujeme všem, kteří se plesu zúčastnili a díky nimž byla letošní účast rekordní.

Studenti IB zvládli v druhé půlce dubna IB zkoušky nanečisto a studenti  4.AB, 2.C  skládali Malou maturitu z českého jazyka, aby si zkusili, co maturita obnáší a začali se učit, jak se na ni připravit. Studenti vyšších ročníků se zúčastnili různých přednášek a akcí ve škole i jinde, např. besedy o univerzitním studiu vedené našimi absolventy, besedy se spisovatelem, mediálního workshopu, semináře historie ANJ o Heydrichovi. Několik našich studententek a studentů prezentovali své ročníkové práce na Studentském projektovém fóru, které po čtrnácté zorganizovalo Gymnázium Na Zatlance. Další ročníkové práce na zajímavá témata sepisují studenti 3.C, 5.AB od října  a v březnu odevzdali vedoucím prací své drafty k prvnímu ohodnocení. Veliké poděkování patří našim studentům, kteří se v březnu zapojili do akce “Daruj krev s Českým červeným křížem”, kterou na naší škole uspořádal jeden z našich studentů.

Pokračovali přípravy nového autorského muzikálu J.A.K., jehož námětem jsou myšlenky Jana Amose Komenského.  V den narozenin Jana Amose probíhal výběr vhodného divadla, kde budou naši studenti a učitelé hrát a zpívat v lednu 2025.