Jarní beseda o jednom československém osudu

Ve středu 25. května jsme na našem gymnázium přivítali zajímavého hosta. Se studenty pátého ročníku přišel diskutovat pan Milan Matějček. Autor tří knih (Umírat se má na lačno, Cesta za svobodou, Miláček osudu) téměř dvě hodiny vyprávěl svůj životní příběh a odpovídal na četné otázky studentů. A že se bylo nač ptát. Namátkou pár témat: dětství na Malé Straně za druhé světové války, skautské mládí, studium na internátní škole v Poděbradech s Milošem Formanem, bratry Mašíny či Václavem Havlem, členství v souboru legendárního Černého divadla, emigrace do Kanady v roce 1984, reflexe polistopadového vývoje.
Naše výprava na Pražském studentském summitu

Pražský studentský summit byla jedna z nejlepších věcí, co mne za studium gymnázia potkala. Naučíte se používat argumentační fauly pro svůj prospěch, psát stanoviska a rezoluce, mluvit před publikem, vyhrávat v debatách atd.. Najdete si nové kamarády a zažijete kupu srandy. Pokud vás jenom okrajově zajímá mezinárodní politika a nebojíte se vystoupit ze své komfortní zóny, tak je summit akce pro vás.

zprávu podal Václav Tomeš


Literární beseda ze života Světlé Nerudy

Během maturitního týdne se najde čas i na mimoškolní aktivity pro ostatní třídy. Studenti 3.AB dnes byli na literární besedě Karolíny Zoe Meixnerové alias @cojezoe_ na Instagramu. Po tom, co jsme se dozvěděli, že Jan Neruda „střídal holky jako ponožky, bylo jich víc než noh stonožky“, mohli si studenti vybrat ze tří úkolů (dramatizace, psaní básně nebo prozaického textu na motivy besedy), a téma tak zpracovat po svém. Všechny studenty moc chválím, protože v této části programu nelenili a výsledky opravdu stojí za to. Však posuďte sami:… více