Minulý týden proběhlo na škole první kolo studentských prezidentských voleb.  Volební simulace je určena studentům od 15 let a konala se souběžně na čtyř stech středních školách v celé ČR.

Letošní volby byly zvláštní tím, že skupina studentů z nižšího gymnázia v rámci projektu „prezidentské volby“ připravila pro ostatní ještě souběžné hlasování podle pravidel koncepce Demokracie 21, kdy volič uděluje tři hlasy kladné a jeden záporný – výsledky z tohoto projektu budou zveřejněny až po druhém kole prezidentských voleb. Studentské prezidentské volby se konaly celkem na 397 školách po celé ČR. Poděkování míří kromě všech, kteří se zúčastnili, především Filipu Crnčevičovi, Báře Bahlsenové a Honzovi Bažilovi ze 4.A – členům školní volební komise.

A jaké byly výsledky na naší škole?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tabulce níže jsou k dispozici kompletní výsledky 1. kola prezidentské volby ze všech 397 přihlášených škol ČR. Zapojilo se 171 gymnázií, 170 středních odborných škol (SOŠ) a 43 učilišť (SOU). Bylo odevzdáno 43 559 platných hlasovacích lístků.

 

 

 

Zdroj: https://www.jsns.cz/nove/projekty/studentske_volby/materialy/studentske-prezidentske-volby-2017/spv_1_kolo_vysledky_final.pdf