Jeden nehezký vtip praví, že jsou dva důvody pro to být učitelem. První je červenec a druhý je srpen. 😁😆☺️
Že to samozřejmě není pravda dokazují mnozí učitelé z GEVO, kteří se i přes prázdniny naplno věnují svým oborům.

Jedním z nich je malířka a spisovatelka Daniela Šafránkova, která vás srdečně zve v úterý 19. 7. na vernisáž výstavy svých obrazů do 2 deci Coffe and Wine Art Gallery v Americké ulici jen pár kroků od GEVO Sázavská. Přijďte si od 18:00 dopřát hodinku dovolené v srdci města!

Dalším kolegou, který se přes prázdniny neúnavně věnuje svým tématům – v jeho případě především religiózním – je Martin Chadima. Na husovské výročí jste ho mohli zachytit v éteru hned v několika pořadech. Patřil mezi několik odborníků, o které se opíral Křesťanský magazín věnující se (zneužívání) odkazu Jana Husa v nedávné minulosti. Všímavé divákovo oko také mohlo prof. Chadimu zachytit v hraném dokumentu Svatopluk – vládce Moravanů a Slovanů, kde ztělesnil postavu fuldského letopisce a promlouvá dokonce latinsky.
V rozhlasovém éteru zazněly reprízy dřívějších pořadů, ve kterých vystupoval – např. o počátcích křesťanství na Velké Moravě z cyklu Jak to bylo doopravdy (původně z roku 2016) nebo o zneužití Jana Husa komunisty v pořadu Historie Plus Českého rozhlasu (z roku 2021).

Na závěr doplňme jeden nereligiózní, byť velmi zajímavý pořad, na němž se spolupodílel. Měl rozhlasovou premiéru 1. 7. v cyklu Osudové ženy a

byl věnovaný profesorce Květoslavě Neradové.

Tak ať na vernisáži, nebo u streamu či audioarchivu – hezké prázdniny s učiteli GEVO!