Ahoj spolužáci, chtěli bychom vás vyzvat k zapojení se do charitativního projektu “Krabice od Bot”. Co to je “Krabice od bot”?  Je to projekt, který umožňuje sociálně slabým rodinám dostat na Vánoce pod stromeček dárky, který jim vykouzlí úsměv na tváři.

Jak se do projektu zapojit?

Jsou dva způsoby, jak darovat dárek. První možností je vytvořit vlastní dárek pomocí použitých nebo nepotřebných věcí, které už ti dlouho leží v pokoji. Takovými věcmi mohou být například dětské hračky, nepoškozené školní potřeby, oblečení, elektronická zařízení, knihy, make-up, svíčky, atd. Také je možné vytvořit vlastní originální přáníčko nebo DIY dárek. Druhou možností je se společně s kamarády nebo spolužáky složit na nový v obchodě zakoupený dárek do hodnoty 1000 Kč. Ten může být jeden i více, žádný ale nesmí přesáhnout uvedenou částku.

Připravený dárek následně vložte do krabice od bot nebo jakékoli jiné a poté zabalte do vánočního balícího papíru nebo jinak hezky ozdobte. K ní přidejte papírek se stručným popisem, komu je dárek určen – např. holčička 4-6 let, kluk 13-15 let, maminka + vaše jméno, abychom věděli, kdo dárek dává. Hotové dárky prosíme doneste nejpozději do pátku 3. 12. do kabinetu pana profesore Řezáče. Následně je hromadně odvezeme na sběrné místo projektu “Krabice od bot”, kde se jich ujmou organizátoři a na Štědrý večer je dovezou k dětem a jejich rodinám.

Jak začít?

Jde o to zamyslet se, co bys zrovna ty chtěl/a ve svém věku dostat jako vánoční dárek a snažit se tím udělat radost dětem nebo rovnou celé rodině, která na tom finančně není nejlépe.

Poté stačí jen dárek zabalit a donést na určené místo ve škole. Dárků může být více, protože, čím více, tím lépe 🙂

 

Těšíme se na tvé vytvořené “krabice od bot” a děkujeme za pomoc! 🙂

Pokud budeš mít jakékoliv dotazy, my z organizačního týmu ti rádi pomůžeme:

 

Anita Doležalová, anita.dolezalova@gevo.cz

Adina MacGregor, adina.macgregor@gevo.cz

Lukas Ptáček, lukas.ptacek@gevo.cz

 

https://www.krabiceodbot.cz/o-projektu/

Videa:
– Jak vybrat dárek: