Vážení rodiče, milí studenti,
po včerejším oznámení, že se vaše třídy od pondělí vrací částečně do školy, vám posílám další přehledné informace k několika s tím souvisejícím tématům:

Testování:
Ministerstvo školství vydalo o testování souhrnné informace pro rodiče, které najdete zde. 
Na GEVO testujeme typem „Lepu“ (velmi doporučuji zhlédnutí návodného videa zde nebo zde). Testování je jednoduché a bezproblémové. Bude probíhat v učebně FYZ, 2x týdně – v pondělí a v pátek.

Sekunda se testuje od 8:15 do 8:40, kvarta od 8:45 do 9:05.

 Výsledky:
– V případě pondělního pozitivního testu, počká dítě v karanténní místnosti na příchod rodiče, případně po jeho telefonickém souhlasu, odchází student sám domů. Dalším krokem je kontaktování praktického lékaře a nutné PCR testování.
– V případě pátečního pozitivního testu odchází ze školy celá třída a všichni kontaktují praktického lékaře nebo hygienickou stanici.
Testovat se nemusí ten, kdo se prokáže potvrzením o negativním antigenním či PCR testu ne starším 48h vystaveným zdravotnickým zařízením.

Hygienická opatření na škole zůstávají v platnosti.
Tedy
– dezinfekce rukou po příchodu do školy (u prosklených dveří u vstupu do naší části budovy je na zdi nově další bezdotyková dezinfekce)
– pečlivé mytí rukou
– nošení chirurgických roušek (ČSN EN 14683+AC) nebo respirátorů (např. FFP2/KN 95 apod.) v době pobytu ve škole a při čekání na oběd v jídelně
 – dodržování rozestupů
 – časté větrání místností

Pohyb v budově:
Výuka sekundy bude probíhat v učebnách BCH (třídnická hodina a společné předměty), nebo BCH + JU1 (při dělení do skupin), nebo VYV (úterní výtvarná výchova).
Výuka kvarty bude probíhat v učebnách ČJ (třídnická hodina a společné předměty), nebo ČJ + MAT (při dělení do skupin).
Pro přestávky jsou volně k dispozici společné prostory školy.
Rozvrh zůstává v platnosti stávající s drobnými úpravami (prosím sledujte bakaláře).

 

Program:

První den proběhne testování, třídnická hodina a výuka předmětů.  S ohledem na dlouho nepřítomnost dětí ve škole a třídním kolektivu se zaměříme se na ověřování a opakování. Stejně tak v úterý.

Testy a zkoušení na děti nechystáme s jedinou výjimkou v sekundě u kolegy Laciny (jde o dlouhodobě plánovaný a připravovaný test, pokud by se o týden odložil, mělo by to spíše negativní dopad).
Ve středu a čtvrtek se třídy vrací k distanční výuce z důvodu přijímacích zkoušek.
Pátek: ranní testování, výuka
– 10.-14.5. distanční výuka
– 17.-21.5. prezenční výuka

Obědy:
Zkontrolujte prosím kredit na účtu v jídelně, máme zprávu, že někde chybí (pokud se nebudete moct do účtu přihlásit, můžete kontaktovat paní Rohlenovou – tel: 607 013 538), v pondělí ale všechny děti dostanou bez ohledu na kredit.

Studentům ještě připomínám a prosím o vyplnění dotazníku, který jsem ve středu poslal na třídní e-mail. Díky!

Přeji vám všem pěkný víkend a v pondělí hurá do školy (to platí bohužel jen pro studenty)! 🙂

Jan Teplý, ředitel