Je sobota a výměnný pobyt studentů z gymnázia Blankenese v Hamburku se studenty z naší školy je u konce. Program byl skutečně nabitý a i když témata návštěvy byla občas vážná, nálada báječná!

Hned v pondělí vzali studenti pod vedením ztečí Pražský hrad. Dobyli Zlatou uličku, Starý královský palác, kde si dali pozor, aby je nikdo nevyhodil z okna, a Chrám sv. Víta. Pak se podívali k německé ambasádě a připomněli si třicáté výročí exodu východoněmeckých občanů za svobodou přes zahradu velvyslanectví. Odpoledne na ně čekal Karlův most a Staroměstské náměstí.

V úterý navštívili Židovské město a dostali úžasnou přednášku o židovských zvycích. Odpoledne je pak čekala vtipná hra Game of Prague.

Ve středu bylo zařazeno odpočinkové dopoledne v Jump aréně. Studenti se skutečně dosyta vyřádili a mnozí v sobě odhalili skryté talenty. Odpoledne se pak všichni podívali do Sázavské na naší školu, kde shlédli film Anthropoid. Takže skutečně nic nenáročného.

Ve čtvrtek dopoledne studenti navštívili výstavu Petra Síse O létání a jiných snech v pražské galerii DOX. A zároveň absolvovali workshop, při kterém někteří překvapili svým ostrovtipem, viď Richarde!

Programem čtvrtečního odpoledne jsme umocnili zážitek z filmu Anthropoid. Vydali jsme se totiž  do Národního památníku heydrichiády a do Chrámu sv. Cyrila a Metoděje, kde si mohli všichni zblízka prohlédnout místo posledního boje československých hrdinů.

Výstavu provázela báječná atmosféra, workshop byl vydařený a studenti se projevili jako inteligentní, aktivní a vnímavé bytosti.

AM