V listopadu 2020 jsme vás rádi informovali, že Gymnázium Evolution technicky podporuje Nod Academy – společný projekt divadla NoD a Národního pedagogického institutu České republiky.

 

NoD Academy propojila distanční školní předmětovou výuku s profesionály z jednotlivých oborů. Co si pod tím představit? Školní předměty,resp. jedno konkrétní téma, vyučovali významné osobnosti. Prostě taková malá škola snů… A kdo třeba se zapojil do výuky? Za všechny jmenujme např. novináře Jindřicha Šídla, sexuologa Petra Weisse, adiktologa Jiřího Plesla, hiphopera Jena Hovorku nebo zpěváka a biologa v jedné osobě Dana Bártu.

Jednotlivé přenosy přednášek jsme přenášeli živě na facebookových stránkách obou škol, nyní sdílíme i jejich zkrácený záznam na na Youtube kanále Nod Academy.

Ze všech témat, která v seriálu NoD akademie zazněly, bychom vám samozřejmě rádi doporučili díl, ve kterém se naši kolegové z GEVO Jižní Město Molly Emmett a Jiří Horák věnovali tématu Czenglish a běžným chybám v české angličtině. Sami se můžete přesvědčit, že jejich „vyučovací hodina“ má jiskru! A my vám rádi přinášíme její sestřih.

Naše poděkování míří samozřejmě také Martinu Preissovi za technický NoD Academy.

 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCxlEIi_FME0Zp9R13OifohQ