Když se o někom řekne, že má hbité prsty, obvykle si představíme něco jiného než disciplínu téměř olympijskou, ve které Češi už po desetiletí sbírají vavříny. A to už od dob, kdy se ještě datlovalo do psacích strojů. Mimochodem – rychlost, kdy psací stroj přestával technicky zvládat údery zapisovatele, byla kolem 500 úderů za minutu. Počítačová klávesnice ale naše možnosti posunula opět trochu výš, a tak česká mistrně světa v psaní všemi deseti se dnes pyšní rekordem neuvěřitelných 928 úhozů za minutu!

Je pro nás potěšitelné, že školní přeborník v této disciplíně Matěj Loub, se přiblížil právě té první hranici, při které dříve kolabovaly mechanické psací stroje. V soutěži pořádané během hodin informatiky zaznamenal senzačních 413  úhozů za minutu, tedy téměř 7 úderů za vteřinu! Jemu i Tondovi na druhém a Elišce na třetím místě blahopřejeme, odměna – jak je patrné z fotek – byla více než sladká…A paní prof. Silberové samozřejmě děkujeme za zajímavý nápad.

A co zbývá Matějovi k pokoření světového rekordu? Jednoduchá matematika – Matějovi stačí „jen“ zdvojnásobit počet úderů za minutu a jdeme na svěťák…! 🙂

Výsledky:
1. Matěj Loub 413 úhozů za minutu
2. Antonín Tesař 365 úhozů za minutu
3. Eliška Šnajdrová 280 úhozů za minutu