Ve čtvrtek 1. října se uskutečnil první expediční trénink Dofáků v roce 2020 a věříme, že to byl úspěch! Podívejte se na fotky a krátký popis toho, co jsme si pro naše studenty přichystali.

  1. Od 13:00 byli studenti sexty a IB 1 uvolněni z odpoledního vyučování, aby od 14:00 byli připraveni na našem kampusu na Jižním Městě.
  2. Jednou z hlavních dovedností, kterou si studenti musí před expedicí osvojit, je první pomoc. Na expedici studenty mohou v přírodě potkat puchýře, úpal, alergie, popáleniny, škrábance, zvrknuté kotníky, apod. Na krátkém školení jsme si zopakovali praktické rady, jak na tyto menší úrazy, a nechybělo ani zopakování jak resuscitovat.
  3. Dalším bodem programu byla kontrola expedičního vybavení a tipy, co s sebou nezapomenout a jak se správně sbalit. V rámci zkoušky vybavení měli studenti za úkol si uvařit teplé jídlo. A že jim chutnalo!
  4. Došlo i na stavění stanu.
  5. Druhou částí odpoledne bylo naplánovat si trasu do Kunratického parku a vyrazit s plnými batohy na cestu.
  6. Hned na začátku zapomněla skupinka sledovat naplánovanou trasu a ztratila se. Podařilo se jim však zorientovat se v terénu a napojit se na původní trasu.
  7. Do cíle dorazili příjemně unavení a u IKEMu je uvítalo stádo muflonů :).