V jednom z předchozích článků jsme zmiňovali životní jubileum paní Riny Preissové, zakladatelky školy a bývalé ředitelky GEVO Sázavská. Letošním školním rokem se uzavírá i její nesmírně bohatá a dlouhá pedagogická kariéra, která trvala – považte 60 let!

 

A to si žádá pořádný aplaus … a samozřejmě originální dárek. Minulý týden proběhla za účasti celého GEVO týmu oslava, na které vystoupila teprve po druhé ve své historii školní učitelská kapela.  A hrála jen a jen pro oslavenkyni.

 

Naše paní zřizovatelka ale určitě neplánuje penzi v bačkorách u krbu. O její zkušenosti a rady se budou nadále opírat oba ředitelé a stejně tak ona bude bedlivě dohlížet na dění v obou školách jakožto starostlivý rodič, který jim kdysi pomáhal vdechnout život, byl u jejich prvních krůčků a dnes hrdě sleduje, jak se GEVO Jižní Město ve svých 29 a GEVO Sázavská v 19 letech  popasovávají se svou dospělostí.

 

Připomenout si všechny důležité okamžiky z historie obou škol budete moci i vy v září 2022, kdy oba „sourozenci“ oslaví společně své dvacáté, resp. třicáté kulatiny. A určitě se na nich budete moci pozdravit s paní Preissovou a možná i těšit na další unikátní vystoupení školní kapely.