To, že jsme na začátku dubna byli v Hamburku, to už je známá věc – o návštěvě jsme psali ZDE. Ještě jsme se ale nepochlubili fotografiemi z druhé poloviny zájezdu.

Program byl opravdu nabitý. V úterý dopoledne jsme viděli film Denial – o člověku, který popírá holocaust. Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak vypadá komunikace, když je člověk hluchoněmý. Ve středu 3.4. jsme se spolu se studenty z Polska, z Kosova a z Hamburku zúčastnili velké hry na Evropský parlament a večer jsme se sešli na společném večeru, na který všichni něco navařili a taky něco předvedli. Viděli jsme polské taneční a hudební vystoupení, sbor gymnázia Blankensee zazpíval několik písní, Kosované předvedli tanec v národních krojích, přidali jsme se i ke španělské verzi písně Waka Waka. A my jsme strhli téměř všechny ke společnému zpěvu titulní písně k seriálu Včelka Mája ve třech jazycích. Pro všechny jsme si také připravili kahoot na téma „How to say…in Czech?“

Všichni se báječně pobavili. V dalších dnech nás čekala výstava K. P. Bremera v hamburské Kunsthalle a kostel sv. Michala s vyhlídkovou věží, která nabízí úžasný výhled na celé město. Nakonec ještě party na rozloučenou a cesta domů. Teď už se těšíme, až se staneme hostiteli my u nás v Praze.

Než se však vrhneme do finálních příprav programu zářijové návštěvy Hamburských, chtěli bychom velice poděkovat Česko-německému fondu budoucnosti, který náš projekt podpořil významnou finanční částkou. Jsme moc rádi a vážíme si toho zvláště proto, že podpora česko-německých vztahů je pro nás důležitá (viz také naše projekty týkající se českého pohraničí a spolupráce s norimberských Gymnáziem Hanse Sachse) a je součástí celkového přístupu školy k interkulturnímu porozumění.