Dne 13.2 navštívila naše třída interaktivní výstavu “Hieronymus Bosch – oživené vidění” na pražském Výstavišti. Výstava byla pojata neobvyklou formou, a to formou promítání jeho nejznámějšího obrazu “Zahrada pozemských rozkoší” na velká plátna po obvodu místnosti. Úkolem výstavy je přiblížení Boschova renesančního, fantastického, dokonce by bylo možné říci sci-fi myšlení a kreativity v 16. století.

Obraz byl mnohokrát nezvětšován a rozpohybován. I ty nejmenší fantastické, smyšlené detaily se hýbaly za doprovodu tématické hudby, která se střídala s každou ze tří částí obrazu.

Celá projekce trvala půl hodiny a tak bylo možné hlouběji proniknout do obrazu a všimnout si maličkostí, kterých si u tohoto obrazu možná jinak nevšimneme.

Výstava se mi líbila jak z hlediska jejího provedení, tak ze strany propojení s předmětem Dějiny umění na kterých jsme se Hieronymu Boschovi a jeho dílu věnovali. Výstava pro mě byla přínosná, jelikož si myslím, že bych sama od sebe obraz do detailu asi důkladně neprostudovávala. Boschovu tvorbu mi projekce velmi dobře přiblížila a jeho styl si budu nyní pamatovat lépe, než jen z hodin ve škole.

Betty Sirová, 3.A

zdroj – obrázky: www.ticketoportal.cz