Páteční odpoledne a večer je ve škole většinou klid a budova odpočívá. Ne tak v pátek 8. 11., kdy už od 15 hod. terciáni připravovali tradiční „spaní“ ve škole.

Sami si připravili opravdu nabitý program. Kromě soutěže masek (jak jinak než s halloweenskou tematikou) a společenských her připravila jedna skupinka únikové hry ze tříd. Nebylo to jen tak něco, účastníci byli opravdu zamčeni v učebnách, luštili šifry, vyhledávali indicie a museli se sami vysvobodit nalezením dobře ukrytého klíče. Trvalo jim  i déle než půl hodiny, než třídy mohli opustit.
Další skupinka terciánů připravila pro ostatní zombie hru. Členové týmů se museli postupně osvobozovat ze záhrobního postižení velmi náročnými úkoly. To nejtěžší pro každého bylo asi ochutnat pražené červy a kobylky. Chutnají jako chipsy, ale nevím, jestli jsme na tuto pochoutku již připraveni.
V sobotu před polednem byla škola zase prázdná, a dokonce uklizená a nic nenasvědčovalo tomu, že se jejími chodbami před několika málo hodinami ploužila halloweenská tercie a vydávala zvuky, kterých by se leklo nejedno strašidlo.
KS