Eliška Šnajdrová z kvinty B a s ní i celý Corona olympijský tým byli vyhlášeni květnovými hvězdami časopisu Reflex.

 
Na místě je poděkovat všem jmenovitě: v Corona olympijském výboru totiž pomáhali rozjet a udržet tuhle zajímavou aktivitu i další studenti, i když často nenápadně a z pozadí. Samí se tím vyřadili z bojů, protože – ač sportovci – chtěli dodržet princip fair play. Jedná se o Kryštofa Báču, Kristýnu Leitgebovou, Anitu Doležalovou, Káju Pešírovou, Tondu Damborského.
 
Takže milí členové Corona olympijského výboru – od nás poděkování patří vám všem, jsme na vás náležitě hrdí! A náš respekt patří i všem sportovcům, kteří do toho šli s vámi!
 

„Šestnáctiletá Eliška Šnajdrová je studentka pražského Gymnázia Evolution Sázavská. V době nouzového stavu a nedostatku možností ke sportování se společně s týmem pěti pomocníků rozhodla pro ostatní spolužáky uspořádat Corona olympiádu. Soutěžilo se v osmi disciplínách. Část „olympioniků“ poslala své výkony na videu, část cvičila on-line. Následovalo vyhlášení výsledků soutěže, do níž se zapojilo několik desítek studentů. Reflex oceňuje Elišku i proto, že elegantně vyvrací mýtus o teenagerech, kteří nedokážou vstát od počítače. „

Online článek ZDE. 

O Corona olympiádě ve stejném čísle časopisu Reflex pojednává i článek Terezy Koudelové „Jak se zabavit v éře koronaviru,“ který připojujeme nascenovaný níže.

Po kliknutí se obrázek načte ve větším rozlišení.