V předvánočním shonu téměř zaniklo, že světlo světa spatřilo druhé číslo Sázavské pecky.  Většina článků se věnuje hlavně dvěma tématům – vánocům a všem věcem s nimi spojeným a hudbě.  Vánoční tématice se věnuje např. Spohie Hurt (kvinta A) v článku o  vánočních tradicích, Štěpán Dvořák ze sekundy přibližuje příběh vánočního stromu, Šimon Vaněk ze sexty přidal pár vánočních receptů a Jirka Papoušek popsal historii adventu. Josefína Topolová odhaluje fenomén Black Friday a vánočního konzumu,  Wiky Fuchsová za pomoci Malého Prince zase hledá Ježíška v záplavě Santa Klausů a že to není vždy úplně jednoduché. Jak zaujali v Jindřichově Hradci adventní andělé z PET láhví do Sázavské pecky napsala Anežka Nováková ze sekundy. Sérii článků doplňují i texty z dílny neznámého autora věnované Sv. Silvestru a tradicím oslav Nového roku.

Druhé číslo má i vyloženě kavárenská témata – zmínit můžeme text Karolíny Bergamannové novince Chai latté nebo recenzi Antonie Šnoblové a Ondry Dvořáka ze kvinty B o Kavárně Mlýnská.

No a k hudbě: Bram Slooten má svůj „otevírák“ o novinkách ze světa hudby všech žánrů, Tobiáš Verner vás seznámí s novým fenoménem – DJ Ventolinem, který se stylizuje do retro 80.let, Pavel Petrok s Queens Revival, kteří slaví úspěch v době, kdy by slavný Freddie Mercury přesáhl sedmdesátku a stejnému fenoménu se věnuje i Karolína E. Bergmannová a Tereza Truhlářová, které vám doporučí návštěvu filmu Bohemian Rhapsody (a jako bonus přidají recenzi na dystopický seriál z budoucnosti The Handmain´s Tale).  Zbytek článků věnovaný hudbě je už vlastně tradiční:  Adam Baluška vás seznámí s seznámí s tím, co zrovna co na sebe, pokud se chystáte na koncert a máte našetřenou nějakou tu kačku z brigády a Theodor Vachler vás upozorní na to, co je droga hiphopové scény zvaná Lean a jak moc by se vám po ní mohlo udělat špatně.

Zdaleka to není vše – další články se věnují například tatérskému umění (Andrej Čikovský), nebo uměleckým bizarnostem (Ondra Dvořák).  I na vědu a počítačové hry se dostalo – to vše v druhém čísle Sázavské pecky.