Ve středu 24. 3. se osm desítek studentů GEVO Sázavská sešlo na skvělé on-line  besedě s Davidem Chrištofem. Je to člověk, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli – ale jeho životní příběh je alespoň v něčem srovnatelný s filmovým příběhem slavného Forresta Gumpa.

 

Tedy popořádku. Davidův příběh začíná obyčejně –  v patnácti letech vyhrál v Tutovce 10 tisíc korun, koupil si kolo a začal trénovat. O tři roky později už na studiích v USA přesedlal na přespolní běh. V roce 1998 zaběhl svůj první maraton, pak delší závody a nakonec ultra maraton. Bod zlomu nastal v roce 2006, kdy byl vybrán z 600 zájemců mezi dvacet vyvolených, kteří běželi Blue Planet Run kolem celého světa, jehož cílem bylo upozornit na problém nedostatku pitné vody v zemích třetího světa. A spojení běhu a charity už Davida nepustilo.

Ideu pak přenesl do České republiky a začal organizovat svoje vlastní charitativní běhy. Díky příspěvkům přispěvatelů během několika velkých akcí běhu z Prahy do Londýna, z Prahy do Maroka, kolem USA vybral 1,2 milionu korun, kterými zajistil nezávadnou vodu sedmi stovkám dětí v Ugandě. Nezůstalo jen u toho a přeběhnutím Jordánska za 11 dní vybral prostředky na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku.

 

A tak se běh a charita stala náplní Davidova života. Logicky k ní patří i šíření myšlenky pomáhat sportem a besedy se studenty na školách o problematice nedostatku pitné vody, která ho přivedla až k nám na Sázavskou.

 

Co dodat? Beseda byla skvělá, děkujeme za její zorganozování také našim tělocvikářům a Davidovi přejeme,  aby se už brzy mohl opět objevit ve svém žlutém tričku za skandování: „Run, David, run!“ na své další cestě. A třeba se na jeho dobročiném účtu objeví i s příspěvek někoho z nás.

 

Více informací o Davidovi a jeho akcích najdete v článku v časopise RUN nebo v reportáži České televize.