Milí studenti, milí kolegové,

dovoluji si pozvat Vás na pravidelnou čtvrteční kratochvíli, jíž jsem nazval poměrně suše, nudně a bez jakékoliv fantazie, důvtipu či vynalézavosti: „Čtení před spaním“.

 

Nerad bych totiž působil infantilně (Strýček Laco čte dětem), popřípadě vlezle (BigLaci čte před spaním), nebo dokonce jako pseudogymnaziální zastydlý intelektuál obrozeneckého typu (Český večer literární). Také bych nerad působil jako amatérský poťouchlý youtuber (Láca´s madbooks), podomní obchodník (Nabídka večerního čtiva), zapálený komunista (Po práci do knihovny se soudruhem profesorem), nedozrálý romantik (Noční četba), latentní alkoholik (Lacinova desítka), jako obstarožní bonviván (Knihy – víno – zpěv), ani jako učitel češtiny (Čtvrtečníci). Z tohoto důvodu nazývám tedy, milí přátelé, svůj něžný a vcelku prostinký program „Čtení před spaním“.

 

 

Čtení před spaním bude probíhat až do odvolání každý čtvrtek od 21:00 do cca 22:00 (spíše kratší). Vždy Vám, jak je z názvu patrné, přečtu jakýsi literární kus. Díla vždy uvedu a pokusím se je zasadit do kontextu. Jejich výběr bude čistě v mé režii. Budu se snažit vybírat jak prózu, tak poezii rovným dílem.

 

Začínám tento čtvrtek, 18. 2. v 21:00 na Zoomu – pozvánka Vám přistála v v mailu a kalendáři.
Budu se těšit.
Hezký den,
Štěpán Lacina