Vážení rodiče, milí studenti,

na těchto stránkách se pro vás budeme snažit aktualizovat všechny dostupné informace k termínům a připravovaným akcím školy. Poslední aktualizace je ze 24. 3. 

V úvodu musíme upozornit, že zatím nedisponujeme žádnými jinými zprávami než těmi, které jsou dostupné z veřejných zdrojů.
Zde vybíráme ty informace, které se dotýkají bezprostředně chodu školy a které vzhledem ke zdroji považujeme za relevantní.

Délka trvání studijního volna: zákaz vstupu studentů do škol byl vyhlášen od středy 11. března. Na brífinku v pondělí 23. 3. a následně v  Interview ČT24 ministr školství Plaga nastínil odhad návratu studentů do škol v polovině nebo druhé polovině května.

Pro úplnost dodáváme, že nouzový stav vyhlášený vládou 12. 3. platí 30 dnů.

 

Termíny přijímacích zkoušek: určuje MŠMT: proběhnou 14 dní po obnovení výuky ve školách. Podrobnosti v tomto článku. O zrušení přijímacích zkoušek se zatím neuvažuje.

 

Zkrácení hlavních letních prázdnin: ministr školství Plaga se v rozhovoru pro deník Právo 11. 3. a opakovaně na brífinku v pondělí 23. 3.vyjádřil, že i v případě prodloužení studijního volna do začátku června o zkrácení letních prázdni neuvažuje.

 

Úpravy harmonogramu školního roku ve 2. pololetí: všechny odložitelné termíny se odkládají, některé akce se ruší. Na změny harmonogramu druhého pololetí se přehledně podívejte ZDE.