Dostala jsem teď moc hezký dopis, který je vždy určitým vyznamenáním nejen pro příslušné profesory, ale i pro celou školu. Samozřejmě si Veroniku pamatuji, stejně tak její sourozence i starostlivou maminku. Dnes už má sice škola jiný název – Gymnázium Evolution – ale zásady i principy stejné a léty ověřené.

Velmi ráda se o tuto pochvalu mladé ženy s vámi podělím.

Dr.R.Preissová, gen.řed. GEVO

Dobrý den, paní doktorko,

nevím, jestli si vzpomínáte, tady bývalá absolventka GJM Veronika Kolozsváryová.

 Nedá mi to, abych Vám nenapsala pár řádků. 

Dnes je mi už 38 let a ráda bych Vám dala vědět, že za ty léta na školu hrozně ráda vzpomínám a každý den si uvědomuji a vidím, co všechno mi škola dala. Krom vědomostí také přístup a schopnosti, které jsou pro absolventy GJM běžné, ale pro většinu lidí nikoliv. Nikdy jsem zatím neměla problém s uplatněním, člověk má obrovský všeobecný rozhled, tudíž i když samozřejmě neumí vše, tak ale povětšinou není ztracen v jakékoliv diskusi, jelikož alespoň tuší a pokud ne, vždy ví kde a jakým způsobem si informace dohledat a vždy si dokáže udělat na věc vlastní názor a i v případě jakýkoliv pochybností se zeptat, či odpovědět na otázky na úrovni. O jazykové vybavenosti ani nemluvím.

Jsem moc ráda že jsem na GJM chodila a i navzdory dalším studiím, hodnotím tuto školu jako nejlepší, na jaké jsem kdy studovala a nelitují ani rodiče, že do toho ty peníze dali.

Přeji Vám hodně podobně spokojených studentů (jako dospívající si to člověk samozřejmě neuvědomuje, ale časem to velmi ocení) i profesorů a doufám že se i Vám osobně také daří.

Hezký den přeji.

 Veronika