Je čas jarních prázdnin, pro někoho čas zaslouženého odpočinku, pro někoho nabírání druhého dechu do dalších dnů, pro někoho dokončování a plnění restů… V tomto příspěvku se jěště vracíme s ohlédnutím za třídenním prosincovým projektem který se zaměřoval na fenomén totality.

„Svět, ve kterém nechci žít 

Na začátku dne jsme se všichni sešli v hudebně, kvůli její akustice. Učitelé nám sdělili průběh následujících dnů. Pak jsme začali s promítáním filmů. První film, který jsme si pustili byla Farma zvířat. Myšlenka filmu byla zajímavá stejně jako jeho námět. Po jeho konci jsme se rozdělili do skupin a každá skupina zpracovala část totalitních prvků z filmu.

Na druhý den projektového týdnu bylo v plánu koukat se na 2 filmy – 1984  a Náš vůdce (Vlna). Po prvním filmu jsme si film rozebrali a věnovali se tématu totality. Po druhém filmu jsme udělali totéž, a ještě jsme se domluvili na program na další den.

Poslední den jsme se sešli a shrnuli naši práci a měli jsme za úkol připravit si prezentaci projektu. Naši učitelé to nechali na nás. Měli jsme s tím ze začátku problémy, ale rozpovídali jsme se a už jsme měli nějaké nápady. Rozdělili jsme se do skupin podle filmů a vytvářeli náš výstup. Když pak učitelé přišli už jsme si jen domlouvali, kdo řekne úvod a závěr.

Ve středu 9.1. jsme náš projekt prezentovali celé škole.“

Lukáš Míšek 4.B