V úterý ve večerních hodinách jsme uspořádali seminář pro rodiče ohledně nebezpečí na sociálních sítí. Reakce rodičů s jejich souhlasem zveřejňujeme.

Já děkuji za velmi přínosnou přednášku a samozřejmě mou zpětnou vazbu můžete zveřejnit dle potřeby. Sociální média je téma, kterému je potřeba se v dnešní době velmi věnovat, protože jedině tak můžeme naše děti uchránit řady nebezpečí.

Ihned jsem si o všem s dětmi popovídala a myslím, že to rozhodně přispělo k jejich uvědomění, na co si dát pozor. Určitě bych byla ráda i za zařazení tohoto tématu přímo do výuky. Názorné filmy o zneužívání internetu a sociálních médií budou mít děti stálé před očima.

  • Přednáška byla ve všech směrech přínosná, jen je škoda, že ji vyslechla pouze malá část rodičů. Doporučuji, aby prezentovaná témata i související odstrašující případy byly studentům prezentovány v samém počátku jejich počítačové gramotnosti, tedy v rámci naší školy ideálně ihned po nástupu. Uvítám, pokud by přednáška byla vhodným způsobem prezentována i všem stávajícím studentům.
  • Přednáška předčila mé očekávání. V prezentaci pan Slovák nejen shrnul nejpoužívanější sociální sítě používané v dnešní době, ale na poutavých filmových scénkách názorně ukázal nebezpečí. Prostor byl i na diskuzi. Přednášku mohu bez váhání doporučit také ostatním rodičům. Riziko plynoucí z otevřenosti Internetu se podle mého názoru podceňuje. Dospělý je mnohem opatrnější ve sdílení osobních informací než naše ratolesti. Určitě by bylo přínosné podobnou přednášku zařadit do vyučovací osnovy. Z dalších témat by mě zajímalo „Jak zvládnout pubertu vlastního dítěte a nezbláznit se?“.
  • Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za včerejší seminář. Byl velmi zajímavý a poučný. Budu se těšit na další podobné.