V rámci našeho nově otevřeného semináře kriminalistiky a forenzní genetiky jsme ve středu 14. března s 10 studenty napříč ročníky zavítali do prostor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy ve Viničné ulici, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli pracovat s profesionálními přístroji, které se používají mimo jiné při usvědčování pachatelů trestných činů.

Mohli jsme tak vyzkoušet přístroj zvaný PCR Cycler (PCR z anglického Polymerase Chain Reaction) a následně i aparaturu na gelovou elektroforézu. Výsledky jsme poté vizualizovali pomocí UV Transiluminátoru. Součástí dopoledního semináře byly i vlastní prezentace studentů, kteří si pro ostatní připravili krátké referáty týkající se právě různých forenzních metod jako je třeba ona tajemná zkratka PCR nebo elektroforéza.

Studenti pak následně další týden objevovali, již ve škole, tajemný jev zvaný luminiscence a využili ho ke správnému používání dalšího forenzního přístroje zvaný spektrofotometr, který je od začátku školního roku 2017/2018 na naší škole součástí výukové sady měřících přístrojů Vernier.