V březnu skupina studentů z naší školy navštívila indonéský ostrov Sumatra a národní park Gugung Leuser, který je domovem pro mnoho chráněných i nechráněných druhů zvířat a rostlin. Ač je park vyhlášen za chráněnou oblast, často se lze setkat s pytláky i obchodníky s dřevem atp., kteří si výjimečnost parku neuvědomují a svou činností ho ničí. Před deseti lety zde začal proto působit projekt Green Life, který si postupně „pronajímá“ části národního parku. O něj se stará tým místních ve spolupráci s českými dobrovolníky (Tygří komando), kteří jsou speciálně trénovaní na výšlapy a pobyty v džungli a monitorují pohyb zvířat na fotopastích. Současně byl celý spolek Prales dětem, který má pod sebou Green Life i jiné ochranné projekty po světě přijat do organizace International Ranger Federation, což znamená, že členové komanda mohou pytláky i „zatýkat“, resp. předat příslušným orgánům.
více informací o projektu a všech jeho odvětvích na této stránce: https://pralesdetem.cz/green-life-projekt/

Proč pomoci?

Jelikož jsem jedna ze studentů, kteří navštívili Sumatru a krásu tamní přírody jsem zažila na vlastní kůži, rozhodla jsem se s Vaší pomocí, zorganizovat alespoň malou pomoc v boji s místními pytláky. Protože není v mých silách se ochrany přírody na Sumatře účastnit přímo, ráda bych tento projekt finančně podpořila na dálku. Jménem školy bych přispěla na kus pralesa, který se připojí k projektu Green Life a bude pod dohledem Tygřího komanda.  Na tuto část pralesa bude vystaven certifikát přímo na jméno naší školy. Pojďme společně ukázat, že nám na přírodě záleží!
Kolik může takový prales stát se můžete dozvědět na oficiálních stránkách spolku Prales dětem: https://pralesdetem.cz/zachran-prales/ anebo je to  napsáno na kasičce, která je od 27. 5. do 19. 6. dostupná u paní sekretářky.
Lze přispět také skrze nadační fond Gymnázia Evolution Jižní Město:

Předem děkuji za každou vyjádřenou podporu a nezapomeňte, že i desetikoruna se počítá!

Více informací u paní profesorky Vašátkové.