4.6.

Ráno jsme se byli podívat ve výrobně japonského rýžového vína saké. Pak jsme se vlakem přesunuli do jiné části města do velkého obchodního centra na nákupy. Odtud jsme zamířili na pláž, kde na nás čekal instruktor surfingu. Tato pláž je vyhlášená právě tímto sportem. Mnohým z nás to šlo skvěle. Po tomto sportovním výkonu se nás ujaly rodiny, které měly připravený večerní program. Těšíme se na zítřejší Tokyo.

Neděle 3.6.

Hned ráno jsme vyrazili na rybí trh do přístavu. Ochutnávku nejrůznějších potvor z moře jsme si přece nemohli nechat ujít😊. Po té jsme se přesunuli k Pavlovi do jeho „chatičky“. Je stylizovaná do japonského stylu s krásným výhledem na rýžová pole. Na pole přímo pod Pavlovým domem jsme společně s japonskými studenty vysadili pozdní odrůdu rýže. Byl to skvělý zážitek a všichni jsou zvědaví, co vyroste😊. Pak jsme se očistili od bahna a šli se vykoupat do moře. Kluci dali fotbálek, jiní se věnovali focení a mořské fauně. Po návratu na chatu byl připravený piknik od japonských rodin. Pavel opět vše skvěle zorganizoval a patří mu velký dík. Máme za sebou další skvělý den.

Sobota 2.6.

Hned ráno jsme vyrazili poznat město Isumi, ve kterém jsme ubytovaní. Jako první jsme dorazili na vyhlídku, kde byl krásný výhled na moře a celé město. Ochutnali jsme místní zelený čaj. Poté jsme po strmé cestě dojeli k budhistickému chrámu Royoanji. Panovala zde překrásná atmosféra. Stejně krásné to bylo i v druhém chrámu, kde jsme navíc měli možnost vyslechnout zajímavé informace o životě a inspiraci japonského malíře Kasučika Hokusai. Jeho Vlna je známá po celém světě a je druhým nejnavštěvovanějším obrazem v Louvre. Oběd byl spojen s prohlídkou místního kravína. Tady nás pohostili výbornou domácí zmrzlinou. Po obědě jsme se přesunuli do kulturního centra Misaki na ceremoniál podávání zeleného čaje. Vystavovali zde také bonsaje a origami. V místním bazaru jsme za nepatrné ceny ulovili neuvěřitelné věci. Ve zdejší škole jsme se pak zúčastnili tréninků kendo a judo. Tady jsme dostali lekci od místních trenérů a spolu se školáky jsme si vyzkoušeli základy těchto bojových umění. Byl to skvělý den!