Co přistálo studentům v mailu od tělocvikářů a jmenovitě Katky Dimmerové?

„Dobrý den naše milé studentky a milí studenti, už několik měsíců makáte doma před kamerami, a proto věříme, že uvítáte změnu. Možná někdy přijde i hezčí počasí, které vás bude lákat ven. My vás chceme podpořit v možnosti zvednout se od počítače a věnovat se nějaké sportovní aktivitě, která je vám blízká a baví vás.

Možná znáte a možná ne, aplikaci EPP – Pomáhej pohybem od společnosti ČEZ, která vznikla na podporu sportovní aktivity a zároveň na pomoc potřebným. Je to nástroj, díky kterému má uživatel vlastním aktivním pohybem možnost určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

Podrobné informace můžete najít zde:

https://pomahejpohybem.cz/about

Rozhodli jsme se zapojit do této aktivity, protože se budeme nejen hýbat, ale i pomáhat.

Jak s aplikací pracovat najdete v příloze tohoto mailu. Není to vůbec složité, jen je potřeba si aplikaci zdarma stáhnout.

Jak to bude fungovat vzhledem k tělesné výchově?

Každá třída bude mít založený svůj sportovní google classroom.

Vaším úkolem bude na konci každého týdne nahrát do své složky screenshot vaší obrazovky z aplikace EPP (buďjednotlivé aktivity, nebo souhrnu), ať vidíme jak moc jste se hýbali a také můžeme počítat body, které daná třída a pak i celá škola, nasbírala a jestli se nám podařilo podpořit daný projekt.

Věříme, že tuto změnu uvítáte a aktivně se do této nové podoby tělesné výchovy zapojíte. Tento model bude trvat měsíc, tj. do 16.5. Pak se rozmyslíme, jakým způsobem budeme pokračovat dál. Začít můžete už klidně dnes, ať body pro daný projekt naskakují co nejrychleji.

Pojďme být aktivní, pojďme společně pomáhat a snažme se trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Jo a i chůze je sportovní aktivita, třeba procházka se psem, cesta za kamarádem, cokoliv!

Kdyby jste měli nějaký dotaz, neváhejte nás tělocvikáře kontaktovat.

Za tým tělocvikářů děkujeme jak jste doteď makali a těšíme se, jak budete makat dál! A můžete klidně aplikaci doporučit rodičům, kamarádům, třeba se jim také bude líbit myšlenka pohyb = pomoc 

Mějte se krásně a hýbejte se :-)“