Již jen dva týdny nás dělí od plesu. Letošní společenský vrchol přináší několik novinek. Především půjde o první společný ples Jižního Města a Sázavské po spojení škol pod značku GEVO. Při nástupu prvních ročníků, tak budou vedle sebe stát studenti osmi-, šesti- a čtyřletého gymnázia. A protože šestileté studium má dvě třídy, na parketě nastoupí hned 4 skupiny. Sázavská letos nemá maturanty, ale i zde máme novinku. Budeme šerpovat studentky, které jako první končí dvouletý IB DP program.

Další novinkou je předání Ceny GEVO. Rozhodli jsme se začít oceňovat především absolventy školy a učitelé, kteří ve svém mimoškolním působení přispěli k tomu, že svět je lepší místo pro život. Letošní nositelé už jsou známi. Samotnou podobu ceny pro nás navrhl a vlastnoručně vyrobil (a v těchto dnech dokončuje) Kryštof Kintera, který osobně cenu prvním laureátům předá. Moc děkujeme.

K tanci a poslechu nám bude hrát Back Side Big Band, kde na pozici umělecké vedoucí, manažerky a dirigentky působí v jedné osobě Lenka Vašátková. V posledních letech se vypracoval na samotnou špičku českých jazzových orchestrů.

Ani letos nebude chybět předtančení maturantů i učitelů. Co však bude unikátní je spojení obou učitelských sborů při předtančení, a tak na parketu bude vystupovat 37 učitelů. To už skoro vyrovná i počet předtančujících maturantů. Obě předtančení se ponesou v tónech ze známých filmů a seriálů.

Samotný ples začíná v 19:00 hodin, ale už od 18:30 bude Lucerna pro návštěvníky otevřená. Přibližně v 19:10 začne nástup prvních ročníků. V 19:40 na parket nastoupí maturanti a jejich letošní nástup má být opět velkolepý. Přesný časový rozpis plesu budeme ještě inzerovat v samostatném článku, případně na sociálních sítí školy.

Na všechny návštěvníky z řad studentů, absolventů, minulých i současných učitelů obou škol se těšíme a zveme je na maturitní ples 2020.