Před pěti týdny se velká část studentů, (ti kdož se aktivně neúčastnili přípravy muzikálu Židle v kruhu), skvělým a příkladným způsobem zhostila předvolebního průzkumu před 1. kolem prezidentských voleb.

Celá akce byla připravována a koordinována studentkami 5.D, Luckou Heráčkovou a Aničkou Šolovou, a učiteli Vladislavem Dudákem a Miroslavem Houskou. Výsledky byly obratem zveřejněny, volby proběhly a život plyne dále svým tempem. Co ale zatím nevyšlo najevo, jsou ohlasy našich studentů, realizátorů průzkumu. Proto je zde, i jako připomenutí tohoto podniku, rádi zveřejňujeme.

Myslíme si, že to byla rozhodně zajímavá zkušenost. Mluvili jsme s různými lidmi, nikdo nebyl vulgární- to jsme opravdu rádi, protože takových situací jsme se předem obávali. Samozřejmě nás hodně lidí odmítlo, ale na druhou stranu byla spousta lidí co nám vyprávělo a bylo to příjemné. za skupinu Váša K.

 Tato akce mě docela bavila, akorát podle mě by bylo lepší jí udělat nějak v létě a to mezi 14:00-17:00 protože ty lidi ráno někam spěchají a proto nemají čas na něco odpovídat. Alisa K.

Včerejší akce byla moc zajímavá a inspirativní. Měli jsme možnost potkat spoustu lidí s různými názory. Taky to byla super příležitost procvičit  si komunikační schopnosti, neboli soft skills. Dalo nám to vhled do aktuální předvolební situace a nálady v společnosti. Nejvtipnější zážitek bylo oslovení policisty, který řekl: „kluci rád vám odpovím, jen dopíšu pokutu.“  Michal H. & Honza R.

Dne 4. ledna jsme si vyzkoušeli udělat průzkum na Budějovické. Skoro polovina lidí odmítla odpovědět. Bylo zajímavé si vyzkoušet být tázající, a ne tázán a zjistit, jak nepříjemné to je, když vás pošlou pryč nebo vůbec neodpoví. Zkušenost to byla zajímavá, ale rozhodně to není něco, co by v budoucnu chtěl někdo z nás dělat. za skupinu Jakub K.

Naučili jsme se oslovovat cizí lidi a překonávat stydlivost. Nebáli jsme se povídat s lidmi, kteří pro nás byli nepříjemní. Lidé pořád někam pospíchají. Nějací lidé si myslí, že se nesmí říkat, koho budou volit. Jeden pán nám řekl, že bude volit ODS.  za skupinu Petra V.

 Náš včerejší průzkum probíhal na Náměstí Míru. Ochota zdejších lidí se nedá považovat za nejlepší, jelikož jsme byli na náměstí v brzkých hodinách, lidé nás často odmítali a neměli zájem zodpovídat otázky týkajících se voleb. Ze začátku jsme byli velmi neúspěšní, později jsme se naučili vytypovat lidi, kteří by byli ochotní s námi komunikovat. Celkově z toho nejsme úplně šťastní, protože byla zima a taky jsme dospěli k závěru, že víme jakou brigádu si rozhodně nevybrat.    za skupinu Hugo U.

Náš průzkum probíhal na Hájích. Musíme říci, že pro nás bylo překvapivé, že se tam nacházelo mnoho seniorů, kteří moc nebyli ochotni odpovídat. Zažily jsme, ale také vtipné momenty, když si lidé začali dělat srandu z kandidátů. Musíme uznat, že jsme odešly domů obohacení o řadu nových zkušeností a doufáme v příznivý výsledek voleb. za skupinu Veronika N.

Včerejší volební průzkum byl pro nás velmi obohacující. Setkali jsme se s novými lidmi, poznali jsme jejich názory (některé byly velmi překvapující), museli jsme se umět vyrovnat i s odmítnutím,  které někdy nebylo příjemné. Děkujeme za tuto zkušenost, protože ji možná už nikde jinde nezískáme.  za skupinu Bára H. & Eliška M.

 Většina lidí byli na nás velmi milí a zodpověděli na všechny otázky s radostí. Dělali jsme průzkum ráno v metru Dejvická, takže tam bylo hodně mladých studentů vysoké školy. Většina z nich by volila pana Drahoše. Všichni byli příjemní až na jednoho agresivního mladíka co před námi projevoval svoji extrémní nenávist k panu Zemanovi a imigrantům.  za skupinu Adam J. & Matouš F.

Volební průzkum byla velmi zajímavá zkušenost, která překračovala hranice naší komfortní zóny. Náš průzkum probíhal na stanici metra Staroměstská v ranních hodinách, což zapříčinilo, že většina oslovených spěchlala, tudíž na ně byl vyvinut časový tlak, přesto byla většina z nich velmi milá a vstřícná. Výsledky nás do jisté míry překvapily, ale protože jsme ten průzkum dělali. Těšíme se na celkové výsledky nejen našeho projektu, ale i voleb.  Bylo to zajímavé zpestření výuky, děkujeme za tuto zkušenost 🙂 za skupinu Anička K.

Akce se nám líbila, nejvíce asi interakce s cizími lidmi, i když některé reakce na naše otázky byly negativní. Nejsložitější pro nás asi bylo zachovat nestrannost i vůči názorům, s kterými třeba i nesouhlasíme. Celkově jsme oslovili něco kolem 50 lidí, z toho nám svůj čas věnovalo kolem půlky, což je poměrně dobrý výsledek. Pro příští průzkum snad jen přehlednější formulář, jinak bylo vše zorganizováno dobře, akce se povedla. za skupinu Matyáš H.

 Včerejšek dopadl velmi dobře podle mého názoru. Většina lidí, které jsme potkali, neměli problém se zodpovídáním našich otázek. Ovšem, jsme potkali nějaké výjimky, které byli nepříjemné ale ,,nejhorší“ věc která se nám stala, bylo, že na nás pouze člověk mávnul rukou a řekl „dejte mi pokoj“. Lokalita byla dobrá, protože na nás vítr nefoukal a bylo tam hodně lidí. Zajímavá věc, kterou jsme vypozorovali, bylo to, že starší lidé jsou výrazně příjemnější a ochotnější zodpovědět naše otázky. Myslím si, že tento projekt byl dobrý a byl bych rád, kdyby se někdy mohl zopakovat. Děkuji za Váš čas. Marek S. & Alexandr L.

 Včerejší akce se mi velice líbila, i když chvílemi jsem měl pocit, že nastal menší chaos. Projekt byl velmi poučný, protože jsme viděli kus Prahy a taky zjistili, jak ostatní lidé uvažují o prezidentských volbách. Samozřejmě jsme nemohli dosáhnout toho, aby každý odpověděl, ale ty co si pro nás našli čas, si vážíme.  Včerejší akce se nám celkově velmi líbila.  za skupinu Misike S.