V letošním školním roce obhajovali své ročníkové práce studenti 5. D. Dařilo se jim; úroveň prací byla až na výjimky dobrá, někdy i velmi dobrá a vynikající. Samozřejmě bylo poznat, kdo bral adjektivum „ročníková“ vážně a pracoval průběžně po celý školní rok, a kdo všechno „honil“ na poslední chvíli. Nicméně v průměru (je to můj osobní dojem) byl tento ročník zatím asi nejúspěšnější. Gratulujeme.

Již výběr témat byl velmi pestrý: od vytváření androidových aplikací přes aplikaci teorie her po výzkum a pěstování exotické jedovaté rostliny, rozvinutí bohulibého tématu pivních kvasinek, vlivu psychedelik, výzkumu volebního chování, autorské tvorby filmového scénáře, inspirativní porovnání Anny Kareniny a Madam Bovary, analýzu pojmů simulakrum a hyperrealita, výzkum chuťových preferencí či rozbor současného realistického malířství a objevnou analýzu fenoménu podnikatelského baroka.

Poslední obhajoba se týkala různých příprav kávy a po její oficiální části autorka práce (jejíž totožnost nelze vzhledem k GDPR odhalit) předvedla názorně zájemcům přípravu tohoto moku, který lékaři léta zakazovali a nyní vřele doporučují (ať tak či tak, pijákům kávy je to ukradené).

Těšíme se na další ročník a věříme, že tuto práci studenti vezmou vážně. Nyní se to možná nezdá, ale je to výborná příprava na vysokoškolské studium, jak vám jistě potvrdí řada našich bývalých studentů.

V přidružené galerii fotografií se každý zúčastněný najde, kdo bude chtít více fotografií a v plném rozlišení, ať dá vědět.