Židle v kruhu jsou již čtvrtým autorským muzikálem Gymnázia GEVO. Po představení Ludvík, O světostroji a Pekelnej škvár Vám přinášíme hru ze školního prostředí.

Záznam divadelního představení.

O muzikálu

Více jak dvouhodinový muzikál Vás zavede do školního prostředí. Sledujeme vzpouru studentů proti nesmyslnému učitelskému drilu, kterou přichází vyšetřit školní inspektor. Vše však zkomplikuje učitelka chemie, když se rozhodne školu i se vzbouřenými studenty vyhodit do povětří. Sledujeme tak i amnézii pacientů – aktérů vzpoury v léčebně, kde se snaží vzpomenout na události, které předcházely výbuchu, a my s nimi poznáváme, co se ve škole skutečně stalo.

V průběhu představení studenti a učitelé předvedou 14 původních písniček. Dojde na projekci grotesky Jak zabít školního inspektora a uslyšíte nesmrtelné hlášky, které provází školu od té do doby, co je školou.

Kampaň „Dávám židli do kruhu“

Židle v kruhu nejsou jen divadelní hra, ale z názvu hry vzešla i úspěšná kampaň „Dávám židli do kruhu“, která se nás snaží povzbudit, abychom se nebáli mluvit o tom, co nás trápí na duši. Kampaň podpořili mimo jiné velvyslanci Velké Británie, Nizozemí a Dánska, Cyril Höschl, Zdeněk Svěrák, Janek Ledecký, Aleš Háma, Tomáš Zima, Tomáš Holub, Kamil Střihavka, Letiště Praha, Městská knihovna Praha a mnozí další. Naše prvotní kampaň v roce 2016 a 2017 vynesla 209 000 Kč, které studenti předali na destigmatizační  aktivity Národnímu ústavu duševního zdraví. Výtěžek letošního představení je věnován na podporu studentských aktivit na duševní zdraví studentům napříč Českou republikou.

V naší činnosti pokračujeme dál. Založili jsme nadační fond na podporu duševního zdraví. Vyhlašujeme grantová řízení pro mladé lidi napříč republikou, kde jsme už na podporu duševního zdraví rozdělili více jak 75 000 Kč. Více můžete najít na našich stránkách davamzidlidokruhu.cz Pomohli jsme na svět festivalu duševního zdraví Na hlavu. Jsme součástí destigmatizační platformy, jsme jedním s partnerů reformy psychiatrické péče v České republice. Tak tedy nebojte se a přidejte s námi židli do kruhu #davamzidlidokruhu

 

 Židle v kruhu:

námět Pavel Mokrejš
texty písní Michaela Šleglová, Tomáš Kučera, Pavel Mokrejš
hudba Jan Volt
choreografie Jurij Kolva
hudební nastudování Lenka Vašátková, Karolína Janečková
kostýmy a scéna Lenka Bačkovská, Doris Růžičková, Lenka Nováková, Tomáš Kučera
scénář Pavel Mokrejš, Tomáš Kučera
režie Tomáš Kučera
Premiéra Divadlo Broadway, Praha 10. 1. 2017.

Více o muzikálu můžete najít:

Recenze v Divadelních novinách

Spot České televize

Reportáž Deníku Metro

Více o kampani můžete najít:

Spot České televize

Hatefree https://www.hatefree.cz/blo/hf-zpravy/1847-zidle-v-kruhu

Na facebooku, instagramu a twitteru #davamzidlidokruhu