Studenti prvního ročníku probírají v několika předmětech historii starověkých civilizací. V minulosti jsme několikrát navštívili muzea v Berlíně. Letošní rok nám však nebylo přáno jet do Berlína, a tak jsme zvolili pro nás destinaci novou – Mnichov. Po přespání ve škole většiny účastníků jsme v 5 hodin ráno vyrazili do bavorské metropole. Krátce před 11. hodinou už jsme sestupovali po schodech do muzea egyptského umění. Velmi zajímavá a výborně didaktická expozice nás hostila takřka dvě hodiny. Výklad Tomáše Kučery byl zajímavý a výborně doplňoval německo – anglické popisky.

Po poledni jsme se rozdělili. Zatímco studenti 3.A šli do „Staré obrazárny“ a Lenbachhausu, studenti 1.B šli do Německého (technického) muzea.  Večer jsme prošli vánoční trhy v centru a řádně promoklí a promrzlí jsme nasedli do autobusu a tmou tmoucí jsme vyrazili zpátky do české metropole.

P.S. Podle hodnocení na tripadvisoru jsme navštívili muzea na prvním, třetím, pátém a šestnáctém místě v Mnichově. Autor tohoto článku ale muzeum s pořadovým číslem 5 staví v jeho osobním žebříčku na úplný vrchol.