Gymnázium Evolution technicky podpořilo Divadla NoD, které spouští ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI ČR) projekt NOD ACEDEMY.  Projekt má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům v jejich nelehké situaci. Kultura a školství si tak vzájemně podávají pomocnou ruku v době, která je pro obě tyto sféry velmi těžká.

 

„Ohromné množství pedagogů aktuálně řeší problémy se zajištěním kvalitní distanční výuky, na kterou byli nuceni náhle a nečekaně přejít. Divadlo NoD bylo stejně jako všechna divadla v ČR nuceno přerušit svůj provoz a běžnou činnost.“ říká Natálie Preslová, dramaturgyně celého projektu NOD ACADEMY a dodává: „Chceme proto spojit síly a z jeviště zavřeného divadla streamovat profesionálně zpracovanou distanční výuku, připravenou nejlepšími profesionály z jednotlivých oborů, která bude následně volně přístupná všem školám v České republice.“

 Projekt vzniká ve spolupráci Národního pedagogického institutu ČR, který se na projektu podílí odborně, finančním přispěním i svou záštitou, a Divadla NoD, které poskytuje svoje prostory, technického vybavení a služby svého týmu (profesionálních techniků, režisérů, herců, dramaturgů a produkčních). Kamerovou techniku ze svých studií pro profesionální online výuku zapůjčilo pražské Gymnázium Evolution. 

Rozvrh (živě vždy od 17:00):

Středa  11. 11. – MARTA LJUBKOVÁ (Literatura) – Divadlo (a my)
Čtvrtek 12. 11.  – DAVID VENCLÍK (Dějepis) – Konspirační teorie
Pátek 13. 11. – DEN JAZYKŮ – téma bude upřesněno
Pondělí 16. 11.  – MICHAL ROZSYPAL (Občanka) – Politika
Středa 18. 11.  – PAVEL SUCHAN (Fyzika) – Cesty člověka do vesmíru

Jednotlivé streamy můžete sledovat v uvedené hodiny vždy od 17:00 živě na facebookové stránce GEVO Jižní Město.

 

Více o tématech a autorech streamů:

STŘEDA 11.11. / MARTA LJUBKOVÁ (Literatura)

Divadlo (a my)

Co všechno se skrývá pod pojmem divadlo, jaké může mít podoby a jak vzniká divadelní inscenace?

Přednášející: Marta Ljubková je šéfdramaturgyně Činohry Národního divadla, věnuje se také literární kritice a současné české próze a dramatu.

 

ČTVRTEK 12. 11. / DAVID VENCLÍK (Dějepis)

Konspirační teorie 

Dějepisná hodina o konspiračních teoriích a jejich různém využití v minulosti a současnosti.

Přednášející: David Venclík je historik (dějiny 19. a 20. století, paměťová studia a didaktika dějepisu) a učitel dějepisu a základů společenských věd.

 

PÁTEK 13. 11. / SPECIÁLNÍ JAZYKOVÝ DÍL

Čtyři bleskové rychlokurzy málo známých jazyků v rámci kterých se dozvíme například to, jak se v perštině nebo japonštině vyslovuje Harry Potter.

Přednášející: Kateřina Francová, Vladimír Váchal a další

 

PONDĚLÍ 16. 11. / OBČANKA: Michael Rozsypal 

Politika

Proč je politika důležitá? Je to opravdu samé svinstvo, všichni politici kradou a  Parlament je jenom žvanírna? A proč je důležité chodit k volbám?

Přednášející: Michael Rozsypal je novinář a moderátor. 8 let pracoval v Českém rozhlase, kde vedl politické rozhovory a moderoval ranní vysílání. VYstudoval politologii na FSV UK, semestr strávil na ULB v Bruselu.

 

STŘEDA 18. 11. / FYZIKA: Pavel Suchan 

Cesty do vesmíru

Jak se vůbec dostal člověk do vesmíru, jaký byl příběh dobývání Měsíce a jak rychle se dnes blížíme k návštěvě Marsu?

Přednášející: Pavel Suchan je pracovník a tiskový tajemník Astronomického ústavu AV ČR, popularizátor astronomie. Mj. se věnuje  problematice světelného znečištění, ochraně pozorovacích podmínek a nočního životního prostředí.