4.B se rozhodla odjet na třídenní výlet mimo Prahu. Pro tento pobyt si zvolila krásné, čisté a bezpečné město Děčín. Ubytování bylo jedinečné: v děčínské přírodě pod úchvatným dálničním mostem, společně s místními kolotočáři. První den jsme navštívili místní zoo. Počasí se nám sice nevydařilo, ale veverky a divočáci byli fakt nádherní. Druhý den jsme se rozhodli ovládnout Labe na kánoích. Cesta byla ze začátku pohodová a celkem všichni zvládli vodní terén. Po obědové pauze se však vše změnilo, pro mnohé spolužáky se staly voda a slunce zákeřným nepřítelem. Jakmile jsme po pětihodinové plavbě vystoupili z plavidel, rozdělili jsem se na dvě skupiny. Znavená ženská skupinka odjela vlakem do Děčína a druhá, statečnější parta, se vydala na zpáteční 23kilometrovou pouť na kolech. Tento náročný den byl zakončen v autokempu, na který opravdu nikdo z nás nezapomene.

Celý výlet jsme zakončili třetím dnem. Brzy ráno (rozuměj 9:45) bylo potřeba zabalit všechny stany a připravit se k odchodu, protože jsme museli stihnout autobus, který nás popovezl do Tisé. Když jsme naše zubožená těla
vyvlekli ke vstupu do Tiských skal, měli jsme pocit, že jsme se ocitli v pohádkovém světě. Zde se například natáčely Letopisy Narnie. Skalním městečkem jsme po 5 km došli až k malebné turistické chatě, kde jsme se rychle naobědvali a těšili se na poslední část naší akce, kterou byl 15kilometrový sjezd na koloběžkách. Bylo nám řečeno, že cesta povede převážně z kopce, což byla pravda, ale byly tam úseky, kdy jsme vážně vítr ve vlasech neměli a zejména na závěr v Děčíně jsme se hezky zapotili při tlačení koloběžek. Každopádně to byl zlatý hřeb našeho výletování.
I když to byl výlet fyzicky velmi náročný, jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit a že naším doprovodem byly paní profesorky Jitka Slavíková a Doris Růžičková. Do Prahy jsme dojeli mnozí s mírným úpalem, rudými tvářemi, sežehlí sluncem, vyčerpaní, ale šťastní, že jsme to přežili.

Děkujeme za krásný výlet 4.B